• PROGRAM DLA SZKÓŁ

• W roku szkolnym 2024/2025 nasza szkoła po raz kolejny bierze udział w „Programie dla szkół”. W programie uczestniczą uczniowie klas I-V.

Celem „Programu dla szkół” jest trwała zmiana nawyków żywieniowych dzieci poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw oraz mleka i przetworów mlecznych w ich codziennej diecie na etapie, na którym kształtują się ich nawyki żywieniowe oraz upowszechnianie zdrowej, zbilansowanej diety i wzrost świadomości społecznej w tym zakresie wśród dzieci i rodziców. Program ma również na celu propagowanie zdrowego odżywiania poprzez działania towarzyszące o charakterze edukacyjnym realizowane przez szkoły podstawowe.

W każdym semestrze roku szkolnego 2024/2025 jedno dziecko może otrzymać:

• 24 porcje owoców i warzyw, tj.:
        • jabłka, gruszki, śliwki (w I semestrze), truskawki (w II semestrze), soki owocowe,
        • marchewki, rzodkiewki (w I semestrze), papryka słodka (w I semestrze), kalarepa, pomidorki.
        • 20 porcji mleka i przetworów mlecznych, tj.:
        • mleko, serki twarogowe, jogurty i kefiry naturalne,
        • maślanka naturalna – nowość w roku szkolnym 2024/2025.

Porcje będą udostępniane uczniom przez 8 - 12 wybranych tygodni w każdym semestrze roku szkolnego, a w każdym z tygodni dziecko otrzyma co najmniej 2 porcje owoców i warzyw oraz od 1 do 4 porcji mleka i przetworów mlecznych. Ponadto, dzieci uczestniczące w „Programie dla szkół” mają możliwość wzięcia udziału w działaniach edukacyjnych organizowanych w ramach programu.