• Innowacja pedagogiczna „Po co? Jak? Dlaczego?”

• innowacja pedagogiczna „Po co? Jak? Dlaczego?”

•    W II półroczu w grupie przedszkolnej 5-6 latków realizowana była innowacja pedagogiczna „Po co? Jak? Dlaczego?”. Dotyczyła prostych eksperymentów i zabaw badawczych z wykorzystaniem przedmiotów i substancji, które otaczają nas na co dzień. Działania innowacyjne skupiały się wokół zagadnień: Powietrze i gazy, Woda, Ogień, Światło i kolor, Papier, Dźwięki, Magnesy.
               Przeprowadzone eksperymenty i zabawy badawcze wzbudziły duże zaangażowanie i pozytywne emocje u dzieci. Przedszkolaki podejmowały liczne próby formułowania problemów, dokonywały analiz postawionego problemu, podejmowały próby formułowania wniosków, dostrzegały i formułowały zależności pomiędzy przyczynami a skutkami zdarzeń, nabywały umiejętność formułowania i wyrażania swoich opinii, poglądów, ocen. Podejmując czynności o charakterze badawczym świadomie stosowały się do zasad bezpieczeństwa.
               Ewaluacja innowacji odbyła się w formie graficznej z wykorzystaniem techniki termometru.
               Wdrożenie innowacji przyczyniło się do ujawnienia drzemiących w każdym dziecku pokładów chęci do odkrywania świata. Przedszkolaki poszerzyły wachlarz swoich zainteresowań i pogłębiły swoją wiedzę w zakresie przyrody ożywionej i nieożywionej.

Zdjęcia znajdują się w galerii szkolnej