• Projekt klasy I

• Projekt Edukacyjny " Zwierzęta domowe czyli co warto wiedzie o swoich pupilach?"

• ,,Zwierzęta domowe czyli co warto wiedzieć o swoich pupilach’’
            W dniach od 4 do 7 listopada 2019 roku uczniowie klasy I realizowali projekt edukacyjny ,,Zwierzęta domowe czyli co warto wiedzieć o swoich pupilach’’. Celem projektu było w szczególności poznanie przez uczniów popularnych gatunków zwierząt domowych oraz zasad opieki nad zwierzętami domowymi.
            Projekt realizowany był metodami aktywnymi i obejmował wzajemne uczenie się uczniów od siebie. Uczniowie chętnie uczestniczyli w tego typu zajęciach. W trakcie trwania projektu pracowali w 4 osobowych losowo dobranych grupach wykonując różne zadania edukacyjne.
            Posługując się umiejętnościami informatycznymi próbowali swoich sił w tworzeniu rysunków swoich ulubionych zwierząt. Nabywali umiejętność poprawnego zapisu litery k, K; uczyli się opowiadania historyjek obrazkowych, wyjaśniania pojęcia ,,żyć jak pies z kotem’’ oraz oceniania zachowania bohaterów tekstów literackich. Prezentowali również właściwe zachowania w sytuacjach konfliktowych poprzez odgrywanie ról w scenkach darmowych.
            Zdobyte wiadomości uczniowie przedstawiali w postaci rysunków, plakatów i map mentalnych. Wykonane przez uczniów plakaty zostały wyeksponowane w klasie lekcyjnej.
            Uczniowie dokonali też graficznej samooceny i oceny koleżeńskiej nabytych umiejętności w zakresie podanych celów oraz realizacji projektu. Projekt zakończyli z satysfakcją i zadowoleniem.
            Pracę uczestników projektu ilustrują również poniżej zamieszczone zdjęcia.
            Opracowała: Maria Lewandowska