• Projekt klasa I - 2

• Projekt edukacyjny ,,Jak dbać o swoje zdrowie?’’ – klasa I

• Projekt edukacyjny ,,Jak dbać o swoje zdrowie?’’ realizowany był przez uczniów klasy I w dniach od 2 do 11 marca 2020 roku. Celem projektu było poznanie przez uczniów sposobów dbania o swoje zdrowie. Projekt realizowany był metodami aktywnymi i obejmował wzajemne uczenie się uczniów od siebie.
            Dzieci z klasy I pracując w losowo dobranych 4 – 5 osobowych grupach uczyły się jak radzić sobie w trudnych sytuacjach oraz ćwiczyły umiejętność odmawiania. Ćwiczyli umiejętność dyskusji na temat jak dbać o swoje zdrowie. Uczniowie poznali również przygody Wróbelka Elemelka i w oparciu o jego przygody wymyślali własne pomysły i rady na dobre zdrowie z zastosowaniem heksów. Wykonując mapę mentalną poznawali właściwości lecznicze ziół, zaś prezentując stworzone w grupach reklamy utrwalali jakie jest zastosowanie ziół w lecznictwie.
            Projekt edukacyjny połączony był z realizacją projektu profilaktycznego ,,Nie pal przy mnie proszę’’. W zakresie tych działań uczniowie poznali, że nikt nie ma prawa przy nich palić, uczyli się jak zachować się wobec osób przy nich palących. Szczególnie aktywnie pracowali tworząc scenki dramowe prezentujące zarówno zachowania w trudnych sytuacjach, umiejętność odmawiania, jak i zachowania wobec osób nieznajomych. W trakcie projektu poruszone były zagadnienia związane z profilaktyką dotyczącą koronowirusa.
            W pracy domowej wykonywali kukiełki, którymi z pomocą rodziców prowadzili dialogi na temat zdrowia. Uczniowie bardzo chętnie uczestniczyli w tego typu zajęciach.
            Tematyka dotycząca projektu będzie kontynuowany w przyszłym roku szkolnym w ramach realizacji projektu profilaktyczno – zdrowotnego ,,Zanim spróbujesz’’.
            Pracę uczniów nad wyżej wymienionym projektem obrazują poniższe zdjęcia.
            Opracowała: Maria Lewandowska