• Poznajemy legendy polskie

• Projekt "Poznajemy legendy polskie"

• W dniach 9-23 listopada 2020 r. dzieci z grupy przedszkolnej 5-6 latków realizowały projekt edukacyjny „Poznajemy legendy polskie”, którego głównym celem było rozbudzanie u dzieci zainteresowań przeszłością naszego kraju. Przedszkolaki poznały 10 legend związanych z różnymi regionami Polski: „Lech, Czech i Rus”, „Wars i Sawa”, „Smok wawelski”, „Poznańskie koziołki”, „Legenda o toruńskich piernikach”, „Skarbnik”, „Legenda o śpiących rycerzach”, „Jurata, królowa Bałtyku”, „O Popielu, którego myszy zjadły”, „Legenda o powstaniu Biłgoraja”. Podsumowaniem projektu był test wiedzy na temat poznanych legend i wykonanie w grupach plakatów ilustrujących wybrane legendy.

(zdjęcia można zobaczyć również w galerii zdjęć na stronie startowej)