• Koło teatralne

• Teatr to dziedzina sztuki, która jest obecna w ludzkim życiu od dawna. To magiczne miejsce, gdzie każdy może odnaleźć siebie i przyjrzeć się innym. Angażuje nasze zmysły, myśli i uczucia. Przemawia do dorosłych i dzieci, ludzi o różnym poziomie wykształcenia i różnorodnych zainteresowaniach. Sprawia wiele radości, rozwija wrażliwość, wyobraźnię, pomysłowość i stanowi doskonały sposób spędzania wolnego czasu. Najważniejszym celem pracy naszego koła jest wspomaganie wszechstronnego rozwoju młodego człowieka, przygotowanie go do odbioru sztuki oraz aktywnego uczestniczenia w życiu kulturalnym społeczeństwa.
          Prowadzenie takich zajęć jest doskonałym sojusznikiem w kształceniu kultury językowej uczniów, rozwijaniu ich osobowości, wiedzy o świecie i  kulturze w szerokim rozumieniu tego słowa. Teatr, szczególnie ten szkolny, pomaga zrozumieć świat młodemu człowiekowi, odkrywa jego osobowość, uczy panowania nad emocjami i walczenia ze słabościami. Może być także doskonałą terapią, dzięki której młodzież uczestnicząca w takich zajęciach pozbywa się niepotrzebnych lęków i kompleksów. Spełnia też ważną rolę wychowawczą. Bawiąc się teatr dzieci uczą się wielu zachowań potrzebnych w dorosłym życiu.
          Koło teatralne „Zakręceni” w Zespole Szkoły Podstawowej i Przedszkola im. M. Pasiaka  w Soli rozpoczęło swoją działalność w 2011 roku. Udział w zajęciach jest dobrowolny. Uczniowie ćwiczą umiejętność poruszania się po scenie, dykcję, przygotowują inscenizacje na różne okazje związane z życiem szkoły. Bierzemy też udział w Międzyszkolnych Konfrontacjach Teatralnych w Smólsku. Staramy się konfrontować nasze dokonania z innymi zespołami teatralnymi.