• Projekt O - III

• PROJEKT PRZYRODNICZO-EKOLOGICZNY ,,Czy jesteśmy strażnikami lasu’’

• W okresie od 11 października do 25 października 2019 roku prowadzony był projekt przyrodniczo – ekologiczny ,,Czy jesteśmy strażnikami lasu’’ realizowany przez uczniów klas 0 – III naszej szkoły.
            W trakcie trwania projektu uczniowie poprzez uczestnictwo w zielonych zajęciach na ścieżce dydaktycznej Bojary poznali florę i faunę lasów Puszczy Solskiej. Pod przewodnictwem pracownika leśnictwa Biłgoraj uczniowie mieli możliwość poznania warstw lasu, roślin i zwierząt chronionych oraz obserwowania leśnej przyrody.
            Podczas realizacji projektu uczniowie wykonywali drzewka wiedzy przyrodniczej, albumy przyrodnicze i plakaty tematycznie związane z lasem oraz konkursowe prace plastyczne na temat ,,Kolory jesiennego lasu’’ z wykorzystaniem materiałów przyrodniczych. Zarówno konkurs plastyczny „Kolory jesiennego lasu” oraz wykonane przez uczniów albumy o lesie zostały omówione i podsumowane.
            Konkursowe prace plastyczne uczniów zostały wyeksponowane podczas obchodów 100 – lecia Szkoły. Zaś zdobyte wiadomości i umiejętnościami uczniowie utrwalili i sprawdzili wykonując test wiedzowy.
            W trakcie spotkania podsumowującego w sposób bardzo ciekawy zaprezentowali swoją wiedzę współpracując w losowo dobranych grupach techniką Word cafe.
            Realizacja tego projektu, połączona z integracją zespołów, była dla wszystkich dzieci ciekawą formą poznawania przyrody oraz ekosystemu lasu, w tym świata roślin i zwierząt najbliższej okolicy - Puszczy Solskiej.
            Opracowała: Maria Lewandowska