• Pomoc psychologiczna

•    Na powyższym zdjęciu zostały podane placówki aktualnie udzielające refundowanej pomocy psychologiczno-pedagogicznej. W razie potrzeby warto możliwie jak najszybciej umówić wizytę, gdyż czas oczekiwania oscyluje w granicach od kilku tygodni do paru miesięcy.

Obecnie również Szkoła Podstawowa w Soli daje możliwość skorzystania z pomocy psychologicznej. W placówce zatrudniony jest psycholog udzielający pomocy i wsparcia zarówno uczniom, jak i nauczycielom oraz rodzicom. Zakres udzielanego wsparcia obejmuje m.in.:

- trudności emocjonalne np. smutek, żal, złość, poczucie winy, bezsilność,

- natrętne, utrudniające funkcjonowanie myśli,

- doznanie traumy, silnego stresu,

-trudności w nauce, poczucie bycia przytłoczonym sprawdzianami, wymaganiami, ocenami,

- konflikty rówieśnicze,

- trudności w nawiązywaniu relacji rówieśniczych,

- w przypadku gorszego samopoczucia, pomoc w określeniu ,,co mi dolega”,

- swobodna rozmowa o sukcesie, motywacji, życiu codziennym.

Warto wspomnieć, że konsultacje psychologiczne są dobrowolne i nieodpłatne. Psycholog jest zawodem zaufania publicznego więc obowiązuje go tajemnica zawodowa.