• Projekt "Czy pszczoły są pożyteczne?"

• Czy pszczoły są pożyteczne?

• Projekt edukacyjny: Czy pszczoły są pożyteczne?
            W dniach 13 – 17.05.2019 dzieci z oddziałów przedszkolnych w Soli brały udział w projekcie edukacyjnym „Czy pszczoły są pożyteczne?”. Głównymi celami projektu były:
            • Zapoznanie ze środowiskiem życia pszczół.
            • Uświadomienie roli pszczół w życiu człowieka i przyrody.
            • Wzbogacenie słownictwa dzieci o nowe terminy z dziedziny pszczelarskiej.
            • Kształtowanie umiejętności pracy zespołowej.
            • Doskonalenie umiejętności manualnych w wykonywaniu pracy plastycznej z kreatywnym wykorzystaniem materiałów wtórnych.
            W ramach działań projektowych przedszkolaki dowiedziały się wiele ciekawostek z życia pszczół. Zostały uświadomione, że bez pszczół nie było by owoców, warzyw oraz innych roślin, a co za tym idzie nie było by żywności potrzebnej nam do życia. Dzieci z wielkim zaangażowaniem brały udział w zajęciach, przynosiły do przedszkola miód oraz książki o tematyce pszczelarskiej, jak i również potrzebne materiały do wykonania pracy projektowej. Dużą radość sprawiła im możliwość próbowania różnych rodzajów miodu, jak również wykonywanie „pszczółek” z materiałów wtórnych. Podsumowaniem projektu było spotkanie integracyjne z ekspertem panią Elżbietą Zań, która wraz z rodziną prowadzi pasiekę pszczół. Pani Ela pokazała dzieciom ciekawą prezentację o pszczołach oraz przyniosła do obejrzenia różne przybory i narzędzia potrzebne pszczelarzom.
            Opiekunowie projektu: Joanna Wołoszyn, Joanna Koper, Anna Zygmunt