• Karnawał w przedszkolu

Brzmi muzyka,

Tańczą tańce…

W sali same przebierańce(…)”

(R. Przymus)

Bal karnawałowy jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, bo dostarcza im wielu przeżyć i radości. Tak też było w naszym przedszkolu 28 stycznia br. Tego dnia już od rana, w obu grupach przedszkolnych, pojawiły się kolorowe, inne niż zwykle, postacie. Dzieci przebrały się bowiem niecodziennie. Były tego dnia sobą, ale też bohaterami znanych bajek i przedstawicielami wymarzonych profesji. W salach przedszkolnych, w których królowały serpentyny, maski i balony,  można było spotkać wróżki, królewny, motylki, biedronki, kotki, piratów, policjantów, Spidermana i…wiele innych postaci. Przedszkolaki świetnie się bawiły uczestnicząc w proponowanych im zabawach a także tańcząc swobodnie według własnych pomysłów, fantazji i doświadczeń w rytm karnawałowych hitów dziecięcych. W czasie przerw w zabawach dzieci posilały się słodkościami, owocami i napojami. Bal karnawałowy przebiegał w wesołej, serdecznej atmosferze i dostarczył dzieciom  dużo radości oraz niezapomnianych wrażeń.

• Klasa II się bawi

25.01.2022r. w klasie II odbył się długo wyczekiwany przez dzieci karnawałowy „Bal Przebierańców”. Wspólna i dobra zabawa przyniosła wszystkim wiele radości, co było głównym celem tego balu. Uczniowie zaprezentowali się tradycyjnie w kolorowych przebraniach. Podczas zabawy można było podziwiać piękne stroje: wróżek, księżniczek, motylków, kotków, rycerzy, strażaków, policjantów, Spider-Manów i żołnierzy - komandosów. Dzieci świetnie bawiły się w rytm muzyki porywającej do tańca oraz brały udział w zabawach, tj.: „Brakujące krzesło”, „Taniec z kartkami”, „Podaj dalej”.  Było głośno, było radośnie…  Oczywiście znalazło się również coś dla spragnionych i zmęczonych, chwila relaksu przy wspólnym poczęstunku i pamiątkowe zdjęcia. Do domu dzieci wracały we wspaniałych humorach, dzieląc się z rodzicami swoimi przeżyciami.

• Zabawa karnawałowa w klasie I

Karnawał to okazja do organizowania zabaw i balów. We wtorek 25 stycznia 2022 r. uczniowie klasy I uczestniczyli w klasowej zabawie karnawałowej. Wszystkie dzieci bawiły się znakomicie przy rytmach różnorodnej muzyki. Podczas trwania zabawy odbyły się również zabawy taneczne, które dały dzieciom wiele radości. Zabawę umilił słodki poczęstunek. ​​​​​​​

• Dzień Babci i Dziadka

21 stycznia 2022 roku dzieci z grup przedszkolnych 3-4-5-latków i 6-latków przygotowały krótki program z okazji Dnia Babci i Dziadka. Piosenki wiersze i taniec oraz własnoręcznie zrobione upominki były dedykowane wszystkim babciom i dziadkom za ich miłośc, troskę i za to, że SĄ.