• Wyjazd klasy VI do Rzeszowa

24 października klasa szósta uczestniczyła w pełnym energii i rekreacji wyjeździe do Rzeszowa. Jak na naszą klasę przystało, dużo się działo. Obowiazkowo był park trampolin. Znalazło się też coś dla ducha. W kinie Helios obejrzeliśmy pouczającą baśń " Mavka i strażnicy lasu".

• Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

W ramach projektu Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa biblioteka szkolna realizuje szereg inicjatyw, które mają za zadanie rozbudzanie zainteresowań czytelniczych. Jedna z nich są " kwadranse czytelnicze" dla najmłodszych członków naszej społeczności- naszych przedszkolaków i klas I-III . Podczas, których uczennice klas starszych czytają fragmenty książek dla dzieci. Dla przedszkolaków inklas I-III przewidziane są również cykliczne spotkania biblioterapeutyczne. Mamy nadzieję, że nasze działania przyczynia się do rozbudzenia jeszcze większych zainteresowań książką.

• Konkurs plastyczny - "Praca nauczyciela"

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w klasach 1-3 odbył się konkurs plastyczny pod hasłem "Praca nauczyciela". Dzieci włożyły wiele trudu i serca w wykonanie prac. Rozstrzygnięcie konkursu i rozdanie nagród odbyło się w piątek 13 października podczas uroczystości szkolnej.

Nagrodzeni uczniowie to:

Jagoda Okoń klasa III   -   I miejsce

Dawid Fedec klasa II    -   II miejsce

Zuzanna Juśko klasa I  -  III miejsce

Wyróżnienia otrzymali:

Sebastian Pakosik klasa III

Kacper Paluch klasa III

Natalia Wolanin klasa II

Paulina Ćwikła klasa I

• DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

13 października w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Jest to także dzień Patrona Szkoły oraz 250 rocznica utworzenia Komisji Edukacji Narodowej. Uczniowie klasy VII i VII w swoim przemówieniu przedstawili historię KEN i zaprezentowali sylwetkę patrona naszej szkoły - M. Pasiaka. Całość uatrakcyjniła wystawa prac uczniów pt."Patron szkoły w oczach uczniów". Natomiast dzieci z klasy IV i VI zadedykowały wszystkim pracownikom oświaty wiersze i piosenki w podziękowaniu za trudną pracę oraz życzenia wytrwałości, sukcesów zawodowych, uśmiechu. Ten dzień był także okazją do wręczenia nagród pracownikom oświaty, którego uroczyście dokonała pani dyrektor szkoły Małgorzata Kanar.

• Uroczyste otwarcie hali sportowej

5 października odbyło się uroczyste otwarcie nowej hali sportowej przy naszej szkole! Uczniowie zachwycili wszystkich swoją niezwykłą częścią artystyczną. Atmosfera była pełna radości i energii, ale również niezapomnianego meczu pomiędzy rodzicami a uczniami. Ten dzień to nie tylko wyjątkowa przestrzeń dla sztuki i sportu, ale także moment, w którym razem tworzymy historię.

• Ogólnopolska akcja "Sprzątamy dla Polski"

4 października uczniowie klas IV-VIII wzięli udział w ogólnopolskiej akcji "Sprzątamy dla Polski". Organizatorem inicjatywy jest Fundacja "Sprzątamy dla Polski". Wydarzenie odbywa się pod patronatem m.in. Prezesa Rady Ministra oraz Ministra Edukacji Narodowej. Celem przedsięwzięcia jest promowanie postawy odpowiedzialności społecznej, patriotyzmu oraz troski o środowisko naturalne. Nasi uczniowie spisali się na medal, o czym świadczą poniższe zdjęcia.

• Przedszkolaki na wycieczce w Harasiukach

W dniu 3 października dzieci z przedszkola w Soli były na wycieczce, celebrując jeszcze Dzień Chłopka. Dzieci odwiedziły cudowne miejsce „Stodołę pod lasem” w miejscowości Harasiuki. Gospodarz, pan Michał oprowadził dzieci po miejscu, które pamięta bardzo dawne czasy, pozostało w nim mnóstwo pamiątek po przeszłości, stare przedmioty użytku domowego np.: tara lub kociuba. Pan Michał bardzo ciekawie opowiadał o tym, jak się kiedyś żyło i pracowało. Dzieci były pod ogromnym wrażeniem, kiedy mogły wejść na gliniany piec, na którym kiedyś spali domownicy. Odwiedziliśmy również gospodarstwo sąsiednie ze zwierzętami gospodarskimi takimi jak krowa, króliki, kury, kaczki, które dzieci mogły karmić. Po zabawie swobodnej na placu przed „Stodołą”, naszą wycieczkę podsumowały warsztaty w robieniu mydełek oraz pyszny obiadek z deserem.