• Walentynki w przedszkolu

11 lutego 2022r. obchodziliśmy w naszym przedszkolu Walentynki – Dzień Miłości i Przyjaźni. W tym dniu rozmawialiśmy o podstawowych emocjach : jakie emocje odczuwamy, w jakich sytuacjach je odczuwamy, jak na nie reagujemy i jak moglibyśmy na nie reagować, by nie krzywdzić innych ludzi. Uczucia uzewnętrznialiśmy w zabawie, tańcu, miną, gestem, animacją muzyczną i działalnością plastyczną. Uczyliśmy się przeżywania i wyrażania uczuć oraz rozumienia przeżyć innych – empatii. Ozdobionym przez siebie Sercem – „siedliskiem” uczuć oraz symbolem miłości i przyjaźni – dzieci postanowiły obdarować bliskich sobie członków rodziny. Na koniec zajęć każde dziecko otrzymało walentynkę: pysznego lizaka w kształcie serduszka. Dzień Walentynowy w przedszkolu był pełen miłych wrażeń, spontanicznych emocji oraz pozytywnych uczuć.

• DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

Nasza szkoła w tym roku po raz kolejny włączyła się do obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu. W związku z tym podjęto szereg działań, w których wzięła udział cała społeczność szkolna. We wszystkich klasach w ramach całodniowych zajęć (klasy I-III oraz przedszkolaki), lekcji informatyki oraz zajęć z wychowawcą przypomniano istotne kwestie dotyczące bezpieczeństwa w Sieci oraz zagrożenia, jakie niesie niewłaściwe korzystanie z zasobów sieciowych. Uczniowie oglądali filmy edukacyjne, wykonywali różne zadania oraz grali w gry związane z bezpieczeństwem w sieci. Zdobyta wiedzę pogłębiali tworząc plakaty, wypisując rady ostrzegające przed niebezpieczeństwami jakie niesie Internet. W ramach akcji powstały liczne prace graficzne – plakaty i kartki interaktywne. ​​​​​​​

• Bezpieczne pierwszaki

W okresie od 26 listopada 2021 r. do 24 stycznia 2022 r. uczniowie klasy I uczestniczyli w realizacji zadań XIII edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Akademia Bezpiecznego Puchatka”. Celem programu jest uczenie dzieci zasad bezpieczeństwa w szkole, w domu, na drodze, w Internecie i w relacjach z rówieśnikami. Materiały edukacyjne, wykorzystane podczas realizacji programu, zostały opracowane przez metodyków i psychologów w oparciu o techniki efektywnego uczenia się.

Program został podzielony na 5 lekcji, przy czym każda lekcja to inna aktywność, która w ciekawy i interesujący sposób uczy bezpieczeństwa poprzez zabawę. Uczniom towarzyszyła postać Puchatka i jego 5 przyjaciół, których zadaniem jest dbać o bezpieczeństwo wszystkich dzieci.

Na zakończenie programu przeprowadzony został on-line Ogólnopolski Test Bezpieczeństwa, który pierwszaki rozwiązały celująco.

Nasza szkoła otrzymała Certyfikat „Akademii Bezpiecznego Puchatka”, a każdy pierwszoklasista kolorowy dyplom.