• Wyjazd na przedstawienie teatralne "Karolcia"

Dnia 30 maja 2022 roku uczniowie klas I i II obejrzeli w Biłgorajskim Centrum Kultury przedstawienie teatralne pt. „Karolcia” w wykonaniu aktorów Teatru Profilaktycznego „ALERT” z Wrocławia. Spektakl powstał na podstawie książki Marii Kruger o tym samym tytule. Tytułowa Karolcia to mała dziewczynka, która podczas przeprowadzki do nowego mieszkania znalazła zaczarowany koralik mogący spełniać życzenia. Od tego momentu razem z kolegą Piotrkiem przeżywa ciekawe i zabawne przygody, w które wkracza zła czarownica Filomena. Spektakl uczył, że warto pomagać, bo najszczęśliwsi jesteśmy wtedy, gdy przyczyniamy się do szczęścia innych. W przedstawienie wplecione zostały też zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa: zasady przechodzenia przez jezdnię, numery alarmowe, znajomość adresu zamieszkania, znaczenie świateł odblaskowych. Dzieciom podobały się ciekawe efekty specjalne, wizualizacja komputerowa, gra świateł oraz wpadające w ucho piosenki.