• WYCIECZKA KLASY PIERWSZEJ DO „FARMY ILUZJI”

Dnia 29 maja 2023r. uczniowie z klasy 1 naszej szkoły wybrali się na wycieczkę do Parku Rozrywki i Edukacji „Farma Iluzji” w Mościskach. Wizytę rozpoczęliśmy od lekcji „Iluzja na wesoło”, podczas której pani przewodnik wprowadziła nas w tematykę złudzeń optycznych. Następnie zaczęła się przygoda z magią. Dzieci zwiedziły Zakręcony Domek, Muzeum Iluzji, w którym zmagały się z przejściem przez salę pełną luster, oglądały się w krzywych zwierciadłach, czy próbowały schwycić hologramy. Następnie odkrywały tajemnice Lewitującego Kranu czy Głowy na Talerzu. Wielką atrakcją była niewątpliwie Latająca Chata Tajemnic – drewniany domek, w którym nie można było utrzymać równowagi, oraz wejście do Pokoju Amesa . Zaciekawiły nas także duże krzesła i stół olbrzyma. Uczniowie zmierzyli się także z wiklinowym labiryntem pełnym nieoczekiwanych zakamarków i tuneli a moment grozy  przeżyliśmy podczas wejścia do Grobowca Faraona. Szaleństwa dostarczył Plac Zabaw z  dmuchawcami, Kolejka Górska Dragon, Drzewo Swobodnego Spadania, Mini Łódeczki i wiele innych, gdzie uczniowie mogli wybawić się do woli. Wycieczkę do „Farmy Iluzji” z pewnością będziemy długo wspominać, wniosła ona w nasze życie wiele nauki i zabawy. Dostarczyła nam ona wielu wspaniałych i niezapomnianych wrażeń!
              J.Kurzyńska

• Klasa piąta w Sandomierzu

22.05.2023r. klasa piąta uczestniczyła w wycieczce do urokliwego, pełnego zabytków i historii Sandomierza nad Wisłą.    Przeżyliśmy  również ekscytujący rejs statkiem " Maria" i bralismy udział w zabawnej, lecz zgodnej z historycznymi faktami inscenizacji  "Bitwy pod Grunwaldem". Pełni niezapomnianych wrażeń i pozytywnej energii wróciliśmy do Soli. Bo jak to powiadają: "wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej".

• „NIE TRZEBA WIELKICH MIEĆ BIBLIOTEK, BY PRZYJACIELEM KSIĄŻKI ZOSTAĆ”

Jak co roku, w maju odbyła się kolejna edycja szkolnego konkursu „Wirtuoz Słowa”.  Jego celem jest kształcenie umiejętności pięknego czytania, popularyzowanie czytelnictwa, pokazywanie piękna języka polskiego, rozwijanie umiejętności skutecznego oddziaływania na odbiorcę, stwarzanie uczniom warunków do wyrażania własnych emocji, a także wyrabianie w dzieciach i młodzieży zdrowej rywalizacji. Konkurs sprawdzał umiejętność pięknego czytania z literatury polskiej i obcej pisanych prozą i był podzielony na dwie grupy – uczniowie klas I-III i uczniowie klas IV-VIII.

Każdy z uczestników czytał wybrany przez siebie tekst. Komisja konkursowa brała pod uwagę: wyrazistość czytanego fragmentu, bezbłędność, interpretację głosową oraz ogólny wyraz artystyczny. Najwięcej punktów zdobyli:

Uczniowie klas I-III:

1. miejsce – Zuzanna Perek – kl. III
              2. miejsce – Jagoda Okoń – kl. II
              3. miejsce – Sebastian Pakosik – kl. II

Uczniowie klas IV-VIII:

1. miejsce – Alicja Muzyka kl. IV
              2. miejsce – Maja Kurzyna kl. VII
              3. miejsce – Kacper Zygmunt kl. IV

Zwycięzcy konkursu szkolnego „Wirtuoz Słowa” ze starszej grupy będą reprezentować naszą szkołę w XXI edycji gminnego konkursu „Radość czytania” 30 maja 2023 r.