• Dni Otwarte w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju

Dnia 14 kwietnia 2023 r. uczniowie klasy VIII wzięli udział w Dniach Otwartych organizowanych w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju. Młodzież zapoznała się z zasadami rekrutacji dla absolwentów szkoły podstawowej w Technikum Mechaniczno-Elektrycznym oraz Branżowej Szkole I stopnia w roku szkolnym 2023/2024. Uczniowie klasy VIII mogli poznać, w jaki sposób „Elektryk” przygotowuje uczniów do takich zawodów jak: technik elektryk, technik elektronik, technik mechatronik, technik informatyk, technik programista, technik pojazdów samochodowych, technik ekonomista, czy technik rachunkowości. Wizyta w RCEZ była doskonałą okazją dla młodych ludzi do bliższego poznania oferty szkoły, a także spotkania z koleżankami i kolegami, którzy wybrali „Elektryk” i są uczniami tej placówki edukacyjnej.

• KIERMASZ WIELKANOCNY

3 i 4 marca 2023r. w naszej szkole odbył się tradycyjnie kiermasz wielkanocny. Jego celem była integracja społeczności szkolnej i lokalnej, prezentacja osiągnięć uczniów oraz zebranie środków finansowych na cele uczniów. W głównym korytarzu były stoiska z mocą ozdób wielkanocnych. Można było zakupić przepiękne świąteczne dekoracje: pisanki, zajączki, stroiki, wianki, świeczniki, wianki i wiele innych. Wszystkie prace wykonane były własnoręcznie przez uczniów szkoły. Cieszyły się one bardzo dużym zainteresowaniem. Na stoiskach znalazły się także pyszne ciasta przyniesione przez rodziców naszych uczniów, które wabiły zapachem i zapraszały do konsumpcji. Dziękujemy bardzo wszystkim nauczycielom, rodzicom, uczniom oraz pracownikom
              naszej szkoły za pomoc i zaangażowanie podczas kiermaszu. To wydarzenie wprowadziło wszystkich w nastrój zbliżających się świąt i przypomniało, że Wielkanoc blisko. Tym, którzy odwiedzili nasz kiermasz serdecznie dziękujemy i zapraszamy na kolejny.

Jolanta Kurzyńska

• RAZEM BAWIMY SIĘ, UCZYMY, PRACUJEMY - warsztaty przedświąteczne - starszaki z rodzicami

30 marca 2023 roku ( już po raz drugi ) grupa STARSZAKI z wychowawczynią zorganizowała w naszej Szkole zajęcia warsztatowe, na które zostali zaproszeni rodzice i opiekunowie. Wspólnie z dziećmi przygotowywali oni dekoracje wiosenno – świąteczne : króliki, wiosenne kwiaty i wielkanocne jajka. Tworzywem były materiały ekologiczne, w większości odpadowe: stare gazety, tektura, drewniane patyki , plastikowe korki od butelek i inne. Ktoś może zapytać : „ po co ? ” Celem warsztatów było wspólne, kreatywne spędzenie czasu i udowodnienie, że bez telefonu, telewizora, gier komputerowych można bawić się jednocześnie pracując. Pracować i DOBRZE się bawić. I tak też było. Zarówno dzieci jak i ich opiekunowie ( mamusie, tatuś, babcie ) najpierw z ogromnym zaangażowaniem pracowali, a potem z zadowoleniem podziwiali wytwory tej pracy. Wszystko odbywało się w przyjaznej i życzliwej atmosferze. Budujące dla pomysłodawczyni było to, że na zajęcia przybyli prawie wszyscy rodzice. Jest to dowód, że dzieci są dla nas bardzo ważne. Obecni jednogłośnie orzekli, że chętnie wezmą udział w następnym tego typu spotkaniu. Wszystkim, którzy tego dnia byli ze swoimi dziećmi i wraz z nimi uczestniczyli w warsztatach bardzo dziękuje wychowawczyni grupy i już planuje następne.