• Aktualności

            • Ślubowanie klasy I

                 Dnia 12 października odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie uczniów klasy pierwszej. Tego dnia pierwszaków odwiedziły dobre duszki szkoły, które sprawdziły czy dzieci są gotowe do pełnienia trudnej roli ucznia. Pierwszaki wykazały się znajomością zasad zachowania w szkole i w ruchu drogowym, 
              a także wiedzą na temat Polski i swojej szkoły. Udowodniły też, że mają hart ducha wypijając sok z cytryny. 

                 Po zaliczeniu wszystkich zadań, w niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie. Następnie pani dyrektor Jolanta Piekarczyk za pomocą kolorowego ołówka dokonała symbolicznego aktu pasowania na ucznia. Wychowawczyni klasy p. Marta Gil wręczyła swoim uczniom legitymacje szkolne, a rodzice dyplomy i upominki. 

                 Na zakończenie uroczystości pierwszaki otrzymały od starszych uczniów życzenia: 

              „ Wytrwałości niech wam nigdy nie brakuje. 

              Niech Was z daleka mijają dwóje. 

              Niech was jedynki nie spotykają, 

              a szóstki same się do was pchają. 

              Szanujcie innych, wzorem Patrona.

              Niech złość – miłości w Was nie pokona.

              Niech dobre słowo na ustach gości.

              Niech Wam nie braknie nigdy radości.”

            • Apel Lubelskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego

              Zadbajmy o nasz region, przerwijmy łańcuch zakażeń!

                   Nasze województwo, Lubelszczyzna, to nasz dom, miejsce w którym żyjemy, uczymy się, mamy rodziny, znajomych, pracę… Dziś to miejsce wyróżnia się na tle kraju, dając nam duże powody do niepokoju. Statystyki zakażeń bezwzględnie obnażają nasze słabości. Nie pozwólmy, aby postrzegano nas jako społeczność, która nie ma zaufania do nauki:

              • nie stosuje się do obowiązujących zaleceń!,
              • nie zachowuje zasad higienicznych i sanitarnych!,
              • lekceważy obowiązek zakrywania nosa i ust w miejscach publicznych!,
              • nie zachowuje dystansu społecznego!,
              • a przede wszystkim, nie stosuje szczepień ochronnych!

              Na tle kraju województwo lubelskie jest jednym z najsłabiej zaszczepionych przeciw COVID-19 regionem w Polsce. I równocześnie na czele statystyk zakażeń.

                   Nagminnie rośnie liczba placówek, w których uczniowie częściowo lub w całości przechodzą na naukę zdalną, rośnie liczba kwarantann, a rodzice muszą w tym czasie zapewnić dzieciom opiekę i pozostać w domu. Z powodu ognisk w zakładach pracy pracodawcy zmagają się z różnymi problemami. Podmioty medyczne, w których zdarzają się zakażenia nie mogą bezpiecznie udzielać pomocy pacjentom, a zakażenia w obrębie ognisk domowych paraliżują życie rodzinne, często przekreślając zaplanowane atrakcje i destabilizując codzienne plany… Za to, co się dzieje wokół, odpowiada każdy z nas, w każdej chwili, gdy wykazujemy odpowiedzialność i w każdej chwili, gdy lekkomyślność bierze przewagę nad rozsądkiem. Często za tą lekkomyślność wysoką ceną muszą zapłacić inni, nasi bliscy, lub osoby których nie znamy.

              RAZEM MOŻEMY TO ZMIENIĆ!

                   Razem możemy sprawić, aby nasze województwo, miejsce, w którym żyjemy było wolne od ograniczeń, wolne od zapełnionych szpitali, dzieci przebywających w domach na nauce zdalnej, zamkniętych zakładów pracy, odwołanych wydarzeń kulturalnych…

                   Dlatego apeluję, do każdego z osobna o odpowiedzialność i o zaufanie nauce: zaszczepienie się przeciw COVID - 19 i przestrzeganie obowiązujących zaleceń. Szczepienia w wielu krajach zminimalizowały liczbę zgonów i hospitalizacji. W znacznej mierze szczepienia ograniczyły ryzyko transmisji wirusa i rozwoju choroby COVID - 19, równocześnie osłabiając jej przebieg i negatywne skutki.

              W sposób szczególny zwracam się do:

              • Rodziców – nie posyłajcie dzieci z infekcjami do żłobka/przedszkola/szkoły,
              • Rektorów uczelni i szkół wyższych, dyrektorów i nauczycieli o szybką reakcję na pojawiające się symptomy infekcji u studentów, podopiecznych jak i kadry pedagogicznej. W przypadku objawów chorobowych należy pozostać w domu i skonsultować się z lekarzem,
              • Seniorów o unikanie skupisk, ludzi. bezpieczne zachowania,
              • Uczniów, młodzieży i studentów o odpowiedzialne zachowanie w każdych okolicznościach i bezpieczne postępowanie w warunkach pandemii oparte o zdobycze nauki,
              • Organizatorów spotkań i imprez masowych o przestrzeganie wymagań p/pandemicznych.

              Z tego względu apeluję o:

              • pozostanie w domu gdy pojawiają się objawy infekcji dróg oddechowych!
              • zakrywanie nosa i ust, szczególnie we wspólnie uczęszczanych przestrzeniach zamkniętych, tj. galeriach handlowych, sklepach, kościołach, a także podczas imprez masowych, spotkań okolicznościowych,
              • higieniczne zachowania pracownika w każdym zakładzie pracy i instytucji,
              • szczególną troskę w przestrzeganiu zasad DDM przez organizatorów i uczestników imprez masowych, kierownictwo podmiotów medycznych, aby pacjenci i personel medyczny mogli czuć się bezpiecznie.
              • rozwagę i odpowiedzialności osób szczepionych. Pomimo wysokiej skuteczności szczepionek zdarzają się zakażenia osób zaszczepionych. Celem szczepienia jest przede wszystkim ochrona przed ciężkim przebiegiem choroby i powikłaniami, których nie da się przewidzieć.

              Bądźmy rozsądni, korzystajmy z informacji ze sprawdzonych źródeł. Słuchajmy autorytetów medycznych. Nie ulegajmy manipulacji środowisk, których celem jest dezinformacja.

              Tylko solidarnie, ufając sobie nawzajem z dbałością o najwyższe dobro - ZDROWIE KAŻDEGO Z NAS możemy poczuć się bezpieczni, uniknąć ograniczeń i wielu innych problemów powodowanych przez pandemię i poprawić wizerunek naszego regionu.

              Lubelski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny

              dr n. med. Maria Jolanta Korniszuk

            • Kodowanie w przedszkolu

                   Umiejętność kodowania jest jedną z podstawowych kompetencji XXI
              wieku, dlatego naukę programowania rozpoczynamy już od najmłodszych lat
              przedszkolnych, kiedy to dziecko odznacza się największą ciekawością świata,
              jest spragnione odkrywania, zmieniania i budowania. Dzięki kodowaniu dzieci
              uczą się rozumieć otaczający ich świat i zachodzące w nim zmiany.
              Wprowadzenie nauki programowania w pierwszym etapie edukacyjnym daje
              dzieciom szansę na zdobywanie kompetencji przyszłości, odpowiedzialne
              wprowadzanie w cyfrowy świat, kształtowanie logicznego, algorytmicznego
              myślenia, ale również wdrażanie do pracy zespołowej.
                   Założeniem niniejszej innowacji jest rozwijanie u dzieci przede
              wszystkim umiejętności logicznego myślenia i wyobraźni przestrzennej. W
              czasie zajęć przedszkolak będzie rozwijał podstawowe funkcje poznawcze:
              pamięć, koncentrację, uwagę, analizę i syntezę wzrokową oraz koordynację
              ruchową.
                   „Ręka lewa, ręka prawa – to dopiero jest zabawa. Poziomo, pionowo, w
              górę, czy w dół?” – w zespole zawsze łatwiej i przyjemniej każdy przedszkolak
              radzi radzi sobie z trudnymi pojęciami.

            • Świętowanie Dnia Drzewa w klasie 3

                  W dniu 11 października 2021 roku uczniowie klasy trzeciej obchodzili Światowy Dzień Drzewa.

                  W tym celu przygotowali informacje na temat wybranego przez siebie drzewa i prezentowali je podczas zajęć. Trzecioklasiści dyskutowali na temat znaczenia drzew w życiu człowieka oraz uzasadniali dlaczego na świecie obchodzone jest Święto Drzewa.

                  Zwieńczeniem zajęć było wykonanie prac plastycznych z zastosowaniem materiałów przyrodniczych na temat ,,Jesienne drzewo’’. Pracę uczniów ilustrują poniższe zdjęcia.

            • Dzień Drzewa

                 O tym jak ważną rolę w naszym życiu pełnią drzewa nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Są naturalnym elementem naszego środowiska, kształtują klimat, produkują tlen, dostarczają cennego surowca ...

                 10 października obchodzimy w Polsce Dzień Drzewa.

              Z tej okazji uczniowie klasy I wybrali się na wycieczkę do lasu. Tam podziwiali drzewa w ich naturalnym środowisku. Rozpoznawali gatunki drzew po liściach

              i owocach. Poznali budowę drzewa, porównywali kształty koron drzew, mierzyli grubość pni, badali wygląd kory. Każde dziecko szukało wśród drzew swojego przyjaciela. Nadawało mu imię, przytulało się do niego, słuchało co mówi jego drzewo.

                 W ramach obchodów Dnia Drzewa odbył się też klasowy konkurs plastyczny pod hasłem „Jesienne drzewo”, którego celem było przedstawienie sylwety drzewa z wykorzystaniem materiałów przyrodniczych.

                 Dzień Drzewa był okazją do przypomnienia sobie o ważnej roli drzew w życiu człowieka i całego środowiska przyrodniczego.

            • Wycieczka do Krakowa

                   Każdy rok szkolny niesie ze sobą sporo obowiązków i niespodzianek. By dobrze go rozpocząć, klasy VIII a i VIII b wybrały się na wycieczkę do Krakowa i Bochni. 1 października 2021r. rozpoczęliśmy swoją podróż bardzo wcześnie. Kraków przywitał nas piękną pogodą. Zwiedziliśmy wzgórze wawelskie, byliśmy między innymi w Katedrze Wawelskiej i Zamku Królewskim na Wawelu. Idąc Drogą Królewską z przewodnikiem, zwiedziliśmy najważniejsze zabytki miasta (Sukiennice, Rynek Główny, Barbakan, Bramę Floriańską i wiele innych). Byliśmy w  Bazylice Mariackiej, by zobaczyć wspaniały średniowieczny zabytek – Ołtarz Wita Stwosza. Usłyszeliśmy też hejnał z Wieży Mariackiej. Kraków urzekł nas swoim pięknem.

                 Po pysznym obiedzie udaliśmy się do Kopalni Soli w Bochni, a tam zachwyciła nas trasa multimedialna. Poznaliśmy ciężką pracę górników i historię tego miejsca. Szczęśliwi z powrotu na powierzchnię ziemi, udaliśmy się w drogę powrotną. Wrażeń wystarczy nam na długo!  

            • XI ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

              1 października 2021 po raz kolejny obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jest to akcja edukacyjna, która ma zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób, do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. W tym dniu ludzie z całego świata uświadamiają innym iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym, udowadniają, że można uczyć się jej z przyjemnością, a jej znajomość owocuje.

              Na lekcjach matematyki, uczniowie z klas 4 - 8 sprawdzali swoją znajomość tabliczki. Wszyscy, którzy zdali egzamin otrzymali LEGITYMACJĘ MT EXPERT. Po egzaminach uczniowie w grupach rozwiązywali zadania wymagające znajomości tabliczki mnożenia oraz grali w różne gry matematyczne. Dzieci z klas I-III  również włączyły się w obchody ŚTM rozwiązując różne zagadki i kolorowanki.
              Uczniowie odpytywali też nauczycieli, pracowników szkoły oraz rodziców działając w myśl hasła “Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”.  W ramach obchodów XI Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia uczniowie naszej szkoły wzięli również udział w konkursie plastycznym na plakat promujący ŚDTM.
              Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, wspólna zabawa zachęciła ich do dalszej nauki, a matematyczne święto na długo zostanie w ich pamięci. Gratulujemy wszystkim „Ekspertom Tabliczki Mnożenia”, dziękujemy uczniom, którzy dołączyli do tego wydarzenia!

            • Wkręceni w grę

              Młodzież z Soli udowodniła, że można się uczyć poprzez niekonwencjonalne metody, a przy tym dobrze się bawić i integrować. Okazja ku temu była dnia 29 września b.r. podczas gry obywatelskiej, prowadzonej przez Pana Dariusza Wolanina. Piękna pogoda sprzyjała rozgrywaniu zadań w plenerze.

              Hasłem przewodnim prowadzonej gry była „partycypacja” i cechy/postawy/zachowania, jakimi powinien charakteryzować się aktywny lider społeczności lokalnej, by w sposób świadomy i skuteczny uczestniczyć w życiu społecznym. Młodzież przy pomocy różnego rodzaju gier i zabaw, w tym tych związanych z pracą zespołową i zdrową rywalizacją, poznawała w praktyce następujące postawy jak: umiejętność pracy zespołowej, współpraca, precyzja, umiejętność negocjacji, uważność na innych, wykazywanie się pozytywną energią, zachowywanie dystansu do siebie, prowadzenie dialogu z otoczeniem i badania potrzeb społeczności, koncentracja na zadaniach, przewodzenie grupie itp.

              Uczestnicy i uczestniczki w sposób praktyczny mierzyli się z pokonywaniem trudności komunikacyjnych, próbowali porozumieć się bez słów, wspólnie wypracować w grupie sposoby rozwiązania konkretnych zadań i problemów, czy kreatywnie wykonać ćwiczenie. Dzięki wspólnym zadaniom uczestnicy ćwiczyli umiejętności, jakie będą im potrzebne podczas przygotowywania i realizacji inicjatyw obywatelskich w późniejszym etapie projektu.

              Gra terenowa to specyficzny rodzaj edukacji – mówi Dariusz Wolanin, moderator – Młodzież ma okazję w sposób praktyczny, inny niż w sali lekcyjnej czy na szkoleniu stacjonarnym, przećwiczyć umiejętności wzajemnej współpracy. Zadania, jakie mieli wykonać uczestnicy i uczestniczki, wymagały zastosowania konkretnych umiejętności – porozumiewania się, podziału ról w zespole, uważności na siebie. Przeżycie pewnych sytuacji podczas gry terenowej utrwali w młodzieży te pozytywne zachowania, które będą przydatne na późniejszym etapie projektu.

              Zaangażowanie Młodzieży było bardzo duże – podkreśla moderator – Uczestnicy i uczestniczki chętnie wykonywali zadania i zdrowo rywalizowali ze sobą podczas całej gry. Na pewno miała na to wpływ forma prowadzenia gry, różnorodność zadań i praktyczne podejście do tematów tak trudnych i czasem abstrakcyjnych jak partycypacja, dialog z otoczeniem czy komunikacja interpersonalna. Dzięki przećwiczeniu w praktyce pewnych postaw i zachowań, młodzież miała okazję poczuć “na własnej skórze” jak ważne jest planowanie działań, negocjacje, czy kreatywne wykorzystywanie ograniczonych zasobów. To wszystko przyda się w przyszłych działaniach – dodaje Dariusz Wolanin.

              Obywatelska gra została zakończona wspólnym pamiątkowym zdjęciem oraz poczęstunkiem.

              Projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego z Funduszy EOG.

            • DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH!

              28 września obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych! Celem tej inicjatywy było ukazanie różnorodności językowo-kulturowej naszego kontynentu oraz zmotywowanie uczniów do nauki języków obcych.  Z tej okazji uczniowie klas starszych przygotowali plakaty pt. ”Dlaczego warto uczyć się języków obcych?” oraz brali udział w quizach na temat Wielkiej Brytanii, Niemiec oraz Rosji. Chętni uczniowie przygotowali również matrioszki (rosyjskie lalki) oraz prezentacje multimedialne na temat wybranych miast europejskich. Dzięki podjętym zadaniom uczniowie mogli rozwijać swoje zainteresowania, uczyć się współpracy,  pogłębiać wiadomości językowe oraz cyfrowe. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć. 

              Organizatorzy: M.Ćwikła, M.Wojdyła, E.Wrzyszcz

            • Aktywny pobyt w Krainie nad Tanwią.

              W piątek 24 września odbyła się wycieczka szkolna do ośrodka szkoleniowo-wypocznkowego "Kraina nad Tanwią ". Wzięli w niej udział uczniowie klasy IV i VI. Celem wyjazdu był aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu połączony z integracją zespołów klasowych. Pogoda nam nie dopisała, było zimno i wietrznie. Nie przeszkodziło to nam jednak w emocjonującej grze terenowej, zajęciach linowych i zabawie na urządzeniach dmuchanych. Pyszną pizzę zjedliśmy z wielkim apetytem. Wróciliśmy zadowoleni z wyjazdu.

            • WYCIECZKA DO RZESZOWA

              22 września 2021 r. klasa V wybrała się do parku trampolin JUMPWORLD w Rzeszowie. Celem wycieczki było propagowanie różnych form rekreacji i wypoczynku, zainteresowanie uczniów ciekawą i nietypową dyscypliną sportu, integracja zespołu klasowego oraz zacieśnianie relacji koleżeńskich.

              Po profesjonalnej rozgrzewce pod okiem instruktora korzystali z szeregu atrakcji m.in. trampolin sportowych, tyrolki, toru parkour, strefy do gimnastyki oraz gry w piłkę a także  basenów wypełnionych gąbkami. Pobyt w tym niezwykłym miejscu, okazał się wspaniałą lekcją wychowania fizycznego.

              Spacerując po Rzeszowie obejrzeli między innymi Zamek Lubomirskich - wspaniałą XVI-wieczną budowlę z ogromnym bastionem. Przy fontannie multimedialnej wysłuchali kompilacji utworów z bajek dla dzieci.

              Wspólna wycieczka wprawiła wszystkich w znakomity nastrój, wyzwoliła mnóstwo pozytywnej energii.

            • Akcja „Sprzątanie Świata”

              W dniu 16 września br. roku uczniowie z klasy I i II wzięli udział w sprzątaniu okolicy wokół szkoły przystępując w ten sposób do ogólnopolskiej akcji „Sprzątania Świata” organizowanej przez Fundację Nasza Ziemia. Tegorocznej edycji programu przyświeca hasło: „Myślę, więc nie śmiecę”, a jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Wyjście na akcję rozpoczęto pogadanką na temat bezpieczeństwa oraz celów głównych akcji.

              Uczniowie zaopatrzeni w jednorazowe rękawiczki, worki na śmieci i pozytywnie zmotywowani wzniosłym celem przedsięwzięcia wyruszyli spod budynku szkoły i zajęli się oczyszczaniem przydzielonego im terenu. Dzięki zacięciu i aktywnej postawie dzieciom udało się zebrać sporo worków śmieci, które zostały złożone do właściwych pojemników. Dzieciaki udowodniły, że czują się odpowiedzialne za środowisko i potrafią współdziałać w grupie podczas sprzątania terenu wokół szkoły. Była to wspólna lekcja poszanowania środowiska naturalnego.

            • Wycieczka do Roztoczańskiego Parku Narodowego

              Dnia 14 września 2021r. uczniowie klasy  II  wyjechali na wycieczkę do Roztoczańskiego Parku Narodowego zabierając ze sobą dobry humor. Swoją wycieczkę rozpoczęli od spotkania z przewodnikiem panem Januszem Kapeckim na terenie Ośrodka Edukacyjno – Muzealnego w Zwierzyńcu. Dużą atrakcją okazało się przejście ścieżką dydaktyczną na Bukową Górę, skąd rozpościera się malownicza panorama na Roztocze Środkowe. Ta wyprawa w świat przyrody Roztocza wzbogacona ciekawymi opowieściami pana przewodnika wyzwoliła wśród dzieci wiele pozytywnych emocji i duże zainteresowanie. Dzieciaki miały okazję obejrzeć wiele okazów roślin, a nawet zwierząt, takich jak: wiewiórka żaba, ropucha, kukułka, zaskroniec. Następnie w programie wycieczki był cmentarz wojenny w miejscowości Sochy, pobyt nad stawami „Echo” i spacer po Zwierzyńcu, który  był ukierunkowany na obejrzenie kościółka na wodzie. Pogoda dopisała, dlatego naszą wycieczkę z przewodnikiem zakończyliśmy po czterech godzinach pod pomnikiem szarańczy oraz na deptaku, kupując pamiątki i degustując pyszne, zwierzynieckie lody. 

              Bliski kontakt z naturą był bogatą w treści lekcją przyrody.

            • DZIEŃ SPORTU W PRZEDSZKOLU

                        Aktywność ruchowa na świeżym powietrzu, rozwijanie sprawności fizycznej, postawa prozdrowotna, współdziałanie i współpraca jest bardzo ważna. Wiedzą o tym również przedszkolaki, dlatego każdego dnia chętnie uczestniczą w grach i zabawach ruchowych. 

                        14 września w grupie sześciolatków odbył się Klasowy Dzień Sportu. Każdy przedszkolak uczestniczył w przygotowanych zabawach i konkurencjach sportowych. Prawidłowo wykonane ćwiczenie budziło w dzieciach ogromną radość i zadowolenie z dobrze wykonanego zadania.

            • Dzień Sportu w klasie 3

                    Pomimo stanu pandemii w dniach 13 – 14 września 2021 roku w klasie 3 odbywały się rozgrywki sportowe w ramach Szkolnego Dnia Sportu. Uczniowie klasy trzeciej rywalizowali ze sobą w kilku konkurencjach sportowych. Prym wiodły biegi, w tym bieg na wytrzymałość oraz rywalizacje  zespołowe. 

                 Odbyły się również zabawy integracyjno-psychoruchowe pod nazwą ,,Co mamy wspólnego z…’’, gry i zabawy ruchowe z elementami rzutu i chwytu piłki oraz skoku ,,Gra w klasy’’. 

                   Zwycięzcy rozgrywek otrzymali wysokie noty z wychowania fizycznego jako nagrody za włożony wysiłek. 

                   Rywalizacje i zabawy wywołały wśród dzieci wiele emocji i zostały bardzo pozytywnie przyjęte przez trzecioklasistów, którzy stwierdzili, że takie zajęcia mogłyby być codziennie. Zmagania trzecioklasistów obrazują poniższe zdjęcia. 

                                                                                                       Wychowawca: Maria Lewandowska

            • Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2021/2022

              1 września 2021r.

              Przedszkole

              Grupa 3-4 latków

              Wejście główne do szkoły o godz.8.00. Zajęcia adaptacyjne w grupie w godzinach 8.00-11.00.

              Grupa 5-6 latków

              Wejście główne do szkoły o godz.8.00. Zajęcia integracyjne w grupie w godzinach 8.00-11.30.

               

              Szkoła Podstawowa

              Godz.8.00-Msza święta w kościele pw. Św. Michała Archanioła w Soli

              Klasy I-III

              Godz.9.00-Spotkanie w salach z wychowawcą rozpoczynające rok szkolny.

              klasa

              Klasa I - sala nr 14

              Klasa II - sala nr 20

              Klasa III - sala 21

              Wejście do szkoły-drzwi główne od jezdni.

              Wszyscy uczniowie przychodzą do szkoły w maseczkach ochronnych.

               

              Klasy IV-VIII

              Godz.10.00-Spotkanie w salach z wychowawcą rozpoczynające rok szkolny.

              Klasa IV - sala nr 15

              Klasa V - sala nr 16

              Klasa VI - sala nr 13

              Klasa VII - sala nr 37

              Klasa VIII a - sala nr 5

              Klasa VIII b - sala nr 33

              Wejście do szkoły-drzwi główne od jezdni.

              Wszyscy uczniowie przychodzą do szkoły w maseczkach ochronnych.

               

            • Zakończenie roku szkolnego Przedszkolaków

              „Żegnamy przedszkole, radosny piękny czas.
              Idziemy do szkoły, niech dalej uczy nas.”
              Tak śpiewały starszaki, które we wrześniu pójdą do szkoły, podczas zakończenia roku w przedszkolu. Młodsze dzieci pożegnały się z przedszkolem na czas wakacji. Każdy przedszkolak otrzymał kolorowy dyplom. 
              Dziękując za cały rok przedszkolny, życzymy wszystkim słonecznych, bezpiecznych wakacji, udanego wypoczynku i wspaniałych przygód.
              Do zobaczenia we wrześniu!


            • Innowacja pedagogiczna „Po co? Jak? Dlaczego?”

                 W II półroczu w grupie przedszkolnej 5-6 latków realizowana była innowacja pedagogiczna „Po co? Jak? Dlaczego?”. Dotyczyła prostych eksperymentów i zabaw badawczych z wykorzystaniem przedmiotów i substancji, które otaczają nas na co dzień. Działania innowacyjne skupiały się wokół zagadnień: Powietrze i gazy, Woda, Ogień, Światło i kolor, Papier, Dźwięki, Magnesy. 
                 Przeprowadzone eksperymenty i zabawy badawcze wzbudziły duże zaangażowanie i pozytywne emocje u dzieci. Przedszkolaki podejmowały liczne próby formułowania problemów, dokonywały analiz postawionego problemu, podejmowały próby formułowania wniosków, dostrzegały i formułowały zależności pomiędzy przyczynami a skutkami zdarzeń, nabywały umiejętność formułowania i wyrażania swoich opinii, poglądów, ocen. Podejmując czynności o charakterze badawczym świadomie stosowały się do zasad bezpieczeństwa.
                 Ewaluacja innowacji odbyła się w formie graficznej z wykorzystaniem techniki termometru.
                 Wdrożenie innowacji przyczyniło się do ujawnienia drzemiących w każdym dziecku pokładów chęci do odkrywania świata. Przedszkolaki poszerzyły wachlarz swoich zainteresowań i pogłębiły swoją wiedzę w zakresie przyrody ożywionej i nieożywionej.

    • Kontakty

      • Zespół Szkoły Podstawowej i Przedszkola im. Mieczysława Pasiaka w Soli, 23-400 Biłgoraj
      • (+84) 687 01 25
      • Sól 279 23-400 Biłgoraj Poland